Ana SayfaYazarlarMine SakaGel Bana Tanrı Ol!

Gel Bana Tanrı Ol!

Milyonlarca kelimenin içinden ‘seni’ seçmek o kadar anlamlı ki.. Oysa henüz aşkı kaldıracak kuvvetim yoktu. Onca kelime içinden ‘sensizliği’ yaşatma bana… İlk olmasına rağmen aşkın, eminim varlığından.. Hem senin, hem de aşkın varlığından. Olur da bir gün ayrılırsak sevgilim, gökyüzünden izleyeceğim seni…

Eğer bir gün ayrılırsak beni tanrın bil sevgili… Çünkü ben seni oradan, gökyüzünden izleyeceğim. Ben uyaracağım seni. Ağladığımda yağmurlar yağacak sana, mutlu olduğumda gülen güneşimle ısınacaksın ve gülümseyeceksin. Eğer bir gün, o ‘bir gün’ hiç gelmesin sevgili. Sen hiç gitme, bende hiç gökyüzüne taşınmayayım. Eminim oradan da güzeldir seni izlemek fakat ben o derin, sıcacık, boynunla omzunun arasındaki kuytuda çok rahatım sevgilim. Hem sana gökyüzünden dokunamam ve işte o zaman ölürüm. İyisi mi sen beni hiç bırakma, ben hiç tanrın olmayayım!

Hani olur da bir gün biz hayatlarımızı birleştirirsek sevgilim, benim tanrım sen ol. Güldüğünde gülebileyim. Tamamıyla sahip ol bana. Tamamıyla senin olayım. Canımı yakmak iste ama kıyamadığın için yapma. Öyle işte sevgili, tanrım ol! Çok bir şey değil, her şeyimle bana sahip ol. Gökyüzünü yüzünde göreyim. Sayende tüm gökyüzü benim olsun. Eğer bir gün olur da hayatlarımızı birleştirirsek sevgilim, beni alıp kendi ütopyana götür. Biz olalım. Ve diyebileyim ki; “ah tanrım varlığına minnettarım.” Benden başka kimseye olma tanrı. Benim ol, benim tanrım ol. Tanrı ol ki sıkılma benden. Tanrının kulundan sıkıldığı nerede görülmüş! Tüm inancınla, gel tanrım ol. Senin tanrılığın varken bizim ütopyamızda, ben her türlü aşka hazırım sevgili.

İyisi mi sen beni hiç bırakma, ben hiç tanrın olmayayım,
İyisi mi sen ütopyamızda,
GEL BANA TANRI OL!

Mine Saka

Mine Saka
Mine Sakahttp://www.felsefehayat.net/
1994 yılının soğuk bir Şubat günü, İstanbul’da doğdum. Yalova Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği lisans öğrencisiyim. Okumaya ve yazmaya tutkum çok küçük yaşlarda başladı. Yazı yazmak benim için özgürlüğün soyut boyuttan somuta boyuta geçişidir. Az konuşan çok yazan, gezelim – görelimci , hızlı karar veren, halinden memnun, çok Beşiktaşlı, biraz ağzı bozuk, biraz kırgın, en çok hırçın, biraz da Mine işte.

14 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR