Geri Dönmem Gerek

Şimdi kalkmam gerek. İçimi toplamam gerek kış bitti artık. Şimdi kalkmam gerek bir yolculuğa çıkmam, hayata doğru bir yolculuğa bırakmam gerek kendimi.

Tam hayatı astığım yerden kendi kabuğuma geri dönmem gerek. Şimdi kalkmam gerek. Her şeyi çıkartmam, ağırlaşan bedenimi bir türlü inanamadığım yalancı bir umutla diriltmem, hayata hazırlamam gerek. Maskelerimi geri takmam, hiçbir şey olmamış gibi ilaçlarımı kullanmaya devam etmem gerek.

İyileşmem, bu hüzünden çıkıp toparlanmam, benden beklenenleri yerine getirmem, normal davranmam gerek. Ölülerimi toplamam, ardımda bıraktıklarımı hayatın bir kenarına yerleştirmem, hüznümü saklamam gerek.

Şimdi camlardan yüzümü çekmem, bahara hazırlanmam gerek. Çiçeklenmese de yaralarım yine de yapmam gerek bunu. Çoktan yazılmış geleceğe yürümem, yürümem ve yürümem gerek. Aklımı, gidemediğim ve yarım kaldığım yerde bırakmam gerek. Cümlelerimin içini boşaltmam, hiçbir şey düşünmemem gerek.

Bütün kitaplarımı yakmam, hayatı asan bütün çocukları unutmam, rüyalarıma devam etmem gerek. Yüzüme tebessümümü asmam,  mutluluğu yüceltmem gerek. Ölüme dair yazdıklarımı yakmam, kitaplarımın arasına bıraktığım intihar notlarının üstünü karalamam ve yarım bıraktığım kitapları bir daha hiç okumamak üzere kapatmam gerek.

Belki de budur yapmam gereken tek şey, benden istenilen. Bunları yapmam gerek, bunları yapmam. Hala sorularım var ama hala sorular var geriden başlayacağım bu hayata. Mesela hayatı yeniden sevebileceğimi söyleyen inancın adı nedir? Aklımı karıştıran şey ne? Ben hangisiyim? Hangi sınırdayım? Hangi şey’e inanıyorum?

Geriden öteye bakarken yüreğimdeki hüznü nerede saklayacağım ben?

Ama bu soruları da unutmam gerek her şeye yeniden başlamak için.

Geride bırakmaya çalışacağım hayatın acısı, kulağıma ölümden yana sesler fısıldasa da hep, bırakıp gitmem gerek her şeyi.

Çünkü terk etmeyi çoktan öğrendim ben. Bazen kendimi, bazen hayatı  bırakıp gittim. Belki de artık sıra ölümü terk etmeye gelmiştir.Yada gidememenin bir bahanesidir bu. Yoksa ölüm bir bahane mi? bir arayış mı sadece, yeni bir yaşam bulmak için?

Neyse şimdi neyse, her şey geçmeli demem gerek zorda olsa. Hızla üzerimde gölgeleşen o acılardan kurtulmam gerek. Geri dönmem gerek ve yeniden başlamam gerek hayata her şeyi unutarak…

Sonya Bayık

Konuk Yazar
Konuk Yazarhttp://www.felsefehayat.net
Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız makalelerinizi themetallords@hotmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR