In-The-Mouth-Of-Madness-film-afis

Korkunun anatomisinin nasıl ortaya çıkarılacağı hiç bilinmedi.

Toplu histeriye inanır mısınız? Bir korku romanının herkesi etkisi altına alıp, deliliğe sürükleyebileceğine ne kadar ihtimal verirsiniz?

Bir korku romanı yazarının etrafında dönüp duran paranormal olayları konu edinen In the Mouth of Madness 1994 yapımı bir korku örneği. Delilik, şizofreni ve paranoyaya batmış insanların oradan oraya koşuştuğu filmde, Sutter Cane adlı bir yazar ve son kitabı ortalıktan esrarengiz bir şekilde kaybolur. John Trent ise bir sigorta müfettişidir ve bu kayboluşun nedenlerini araştırmaya başlar. Bütün olaylar bundan sonra patlak verir. Yazarın kitaplarından yola çıkarak Cane’ nin kötülükle işbirliği içinde olduğunu görür. Ancak müfettiş inançsız biridir ve bu araştırmada bir çok şeyi tecrübe etmesi gerekmektedir. İnancını sınayan doğaüstü olaylar onu zorlamaktadır. Köşeye sıkışmıştır. Tuhaf kabuslara, hayallere ve dengesiz bir ruh haline teslim olan müfettiş Trent en sonunda karanlığın ve kötülüğün bütün güçlerini karşısında bulur.

John Carpenter ellerinde hayat bulan hikaye izlenmesi gereken korku klasiklerinden… Kötülüğün sıradışı tasvir edildiği filmde Sam Neill, Julie Carmen ve Jürgen Prochnow gibi oyuncular yer almış.

Can Murat Demir

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.