Ana SayfaSpiritizmBeyti Dost Celse: 14

Beyti Dost Celse: 14

Doğru yolun yolcuları, korkunuz..! Gönül kırmaktan utanınız..! Her şeyin ortaya döküldüğü gün, yine yalnız kalacak gönül kırıcılarıdır. Etrafınıza dikkatli gözlerle bakınız. Gerçeklerin size güldüğünü göreceksiniz. Bir şey var ki, onu mutlaka bulmalısınız. Elbet bir gün her şey kararacak. İşte o zaman ne yapacaksınız..? Bunun için ne buldunuz..? Size öyle bir şey verildi ki, yine sizin için. Onu mutlaka bulmalısınız. Onunla her şeyi yapabilirsiniz. Her istenilene onunla ulaşabilirsiniz. Yalnız dikkatli olmalısınız. Usul bilmelisiniz. Çünkü ya mahvolursunuz, ya da her şey sizin olur. Size bir olmanın birbirinizi tamamlamanın birbirinize tutkun olmanın anahtarını vermedik mi..? Düşününüz kendi yolunuzu kendiniz bulunuz.

Bir olmak için; iyi olmak, doğru olmak, bilgili olmak, çalışmak ve hepsinden önce birbirinizi sevmek gerek.

O zaman bir olursunuz, birbirinize karşı olmazsınız. Bunu benimseyiniz.

Size bir olmanın anahtarını verdik. Bunun üzerinde çok düşünürseniz, bu iş o kadar kolaylaşacak ki, sizde hayret edeceksiniz. Anahtar elinizde..! Buna göre hareket ediniz. Doğru olursanız, hakikatleri gösterirseniz ve hakikaten sevmesini bilirseniz, bir olmamak için hiçbir sebep yoktur.

– “İnsanlar, kader birliği ettikleri 22.000 senelik “Vernal” devrin dışına çıkabilirler mi?”
– Bunun dışına çıkılamaz.
– “Aramızdan ayrılmış olanlar için edilen dualar” hakkında sorulan soru üzerine
– Dualarınız onları hatırlamanızdır.
– “Buradaki vazifelerimiz, mesleki vazifelerimizi aksatır mı”..?
– Vazifeler arasında ayrılık var mıdır..? Hepsi insanlar için, hepsi sizler için değil mi..?

İyi kararlar, iyi insanlar tarafından verilir. Hayırlı işler, iyi insanlar tarafından yapılır. Önce birbirinize hayrınız olsun. Her zaman böyle bir olmak, birbirine böyle bu derece bağlı olmak, birbirinizi sevmek ne tatlı…! Her zaman bunu isteyiniz, bunu yapınız ki bütün engelleri kökünden yıkınız…

01 Ocak 1965

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR