Ana SayfaYazarlarMine SakaHoşçakal Sevgilim

Hoşçakal Sevgilim

Sessizce yaklaşıyorsun, hep yaptığın gibi.. Çünkü ne zaman seni unutmaya kalkışsam tekrar hatırlatmak için bunu yapıyorsun.. Seni unutmama izin vermiyorsun ama beni çok kolay unutuyorsun çocuk.. Bunun için sinirleniyorum sana. Sonra affediyorum hemen seni.. Beni nasıl kandıracağını en iyi sen biliyorsun ya zaten.

Geldin. Ben seni nefesinden tanırım. Benim nefesimdin çünkü. Hangi durumlarda nefes alışverişin değişir en iyi ben bilirim. Ensemde şu anda nefesin. Beni izliyorsun. Hakkında yazdıklarıma bakıyorsun. Kötü bir şey yazarsam hayalinde terk edecek beni.

İnsan birini severken ona dair bir şeyler yazamaz. Bir şeyler yazmak için acı çekmen gerekir. Kaybetmen gerekir hayatının önemini.. Yoksul kalman gerekir onun nefesinden… Dudağındaki, beraberken aldığınız kırmızı ruj değil, gözlerinden akan damlalar olmalı.. Vücudunun üzerinde bir ağırlık hissetmelisin.. Aslında vücudunda değildir ağır olan; kalbindir.. O gittiğinden beri kalbinin üzerindedir onun kalbi. O sevmeyi başaramamıştır ve sende kıyamadığın için kalbini kendi kalbinin üzerine almışsındır.

Her neyse..
Şanslısın en azından bir konuda..
O olsaydı , -siz- olsaydınız ,
Yazamazdın.. Şimdi onun için kurduğun cümleleri kuramazdın..
Tabi öyle zamanlar da oluyor ki aldığın her nefesi ona bağlıyorsun.. O yokken nefes alamıyorsun gibi oluyor.. Ama o varken de yazamıyorsun.. Yazmak istemiyorsun.. Nefesinin o olduğuna inandırıyorsun kendini, pek fazla zaman almıyor.. Gitmesin diye tutuyorsun nefesini.. Korkuyorsun gitmesinden..

Hazin son..
İşe yaramıyor, gidiyor bir gün.. Terk ediyor bedenini. Buz gibi oluyorsun.. Kanın çekiliyor.. O çekiliyor.. Hissetmiyorsun hiçbir şey. Bir şeyler için başkalarını hayatına sokuyorsun.. Olmuyor, onda hissettiğini hissedemiyorsun.. Sonunda anlıyorsun.. Ölmüşsün.. O gidenle beraber, ölmüş.
Evet öyle.
Gidenle öldüm.
Çok oldu, alıştım.

Şimdi başka bir nefese dayanabilir miyim bilmiyorum. Kalbine dokunabilir miyim bir başkasının. Kurallarımı kaldırmalıyım. Tekrar bir kalbe dokunamayacağım yoksa..

Hoşça kal sevgilim.
Bu arada, seni seviyorum.

Mine Saka

Mine Saka
Mine Sakahttp://www.felsefehayat.net/
1994 yılının soğuk bir Şubat günü, İstanbul’da doğdum. Yalova Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği lisans öğrencisiyim. Okumaya ve yazmaya tutkum çok küçük yaşlarda başladı. Yazı yazmak benim için özgürlüğün soyut boyuttan somuta boyuta geçişidir. Az konuşan çok yazan, gezelim – görelimci , hızlı karar veren, halinden memnun, çok Beşiktaşlı, biraz ağzı bozuk, biraz kırgın, en çok hırçın, biraz da Mine işte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR