Ana SayfaOkültizmKaosa Yolculuk

Kaosa Yolculuk

Yaşayan ölülerin ıstırapları onları çığlık atmaya zorluyordu sanki. Bilinmeyen boyutu oluşturan ölü hücreler durmadan çoğalıyordu ve kendileriyle birlikte getirdikleri soğuk çürümüş cesetleri durmadan büyük zevkle çoğaltmaya çalışıyorlardı.

Sessizlik….

Perdeyi andıran karanlığın oluşturduğu katmanlar, nem, barut kokusu gibi ağırdı, koku durmadan ağırlaşıyor ölülere ölüm bahşediyordu. Çocuk sesleri neredeyse insanın bilincinin kaybolmasına neden olacak kadar nefes kesiciydi, ağlayan insanların gözlerinden akan berrak tuzlu su değildi, o artık yerini ölü kan hücrelerine vermişti. Yaşayan canlılar her gün daha çok çürüyen, ölü olanlar gibi önemini kaybediyor ve iğrençleşiyorlardı. Ağaçlar vardı, ama budakların yerinde insan cesetleri, yaprakların yerine cansız vücudu darmadağın eden azgınlaşmış kurtçuklar var oluyordu. Karanlığın katmanlığındaki , işkencelerin çığlıklarındaki , günahsızların günahlarındaki son damla yaşayan canlılığın kurtuluşunun imkansızlığıydı tüm akıtılan kan damlaları. Artık bu son damla ile canlılığa son verildi, yeni bir canlılığın başlangıcı olmak için doğmayacak dünyaya.

Elveda umutlar, elveda bir çocuğun temiz ruhundaki tekrarlanacak olan günahlar…

Ave Ate Maledictum

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR