Ana SayfaOkültizmBir Damla Günah

Bir Damla Günah

Şafak sökülüyordu yeni güneşin doğuşu gerçekleşirken o bir daha karanlığın toz dumanına sarıldı…

Sonsuzluğun sahrasında doğan çocuğun ellerindeki ıstıraplı yolların izleri, ruhunda yalnızlığın işareti olan belirsizlik ateşi… Şimdi çok uzaklarda insanlığı terk etmişti, yalnızlığını, doğuşuyla getiren güneş insanlığın utanç verici halinden doğmayan vicdanla hesaplaşmalıydı. Perdeler kapanmıştı, gözlerindeki cansızlık gökyüzünün günahkar meleklerine yalvarırcasına teslim olmuştu. Şimdi oynayabileceği oyunlar ve oyunlarını oynadığı insanlar yoktu, günahlarından insanlık için taç yapan melekler vardı karşısında. Artık her şeyin günahlardan doğduğunu oyunların günahlar yüzünden oynandığını anlıyordu.

Kutsallığın ruhuna bıraktığı bir damla günah yüzünden yaşamı boyunca oyun oynayacaktı ve çok kirli bir oyun olacaktı bu. Bir insan olacaktı günahtan yaratılan maddiyat üzerinde yaşamını sürdürecek ve ruhuna bir damla bırakılmış günahı temizlemek için kutsallığın izini bulacaktı. Onu bulduğunda günahlar işleten günahkar bir melek olarak bir damla günah damlasını yeni düşen bir insana hediye edecekti. Günahkarların oyunlarında boğulmak üzere olan yeni bir düşüş yeniden yükselecekti. Bu yükseliş yeniden günah damlasını akıtarak günah işletecekti.

Böylece insanlık kaostan ahenge doğru ilerlemekteydi.

Bonitas non est pessimis esse meliorem…

Ave Ate Maledictum

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR