Ana SayfaOkültizmKaranlıktaki Saklı Işık

Karanlıktaki Saklı Işık

Kimse yok…. Hiçbir şey yok…. Yokluk bile terk etti beni…

Kadehimdeki şarap her gün damarlarımda dolaşan kanla rengini değişerek yeniden damarlarıma hapsoluyor. Elimdeki sigaramı ateşe vermeden acılarımın sessizliğinden yanarak kül oluyor. Geceleri gördüğüm kabuslar uyandığımda ruhumda yeni bir gerçek için mimarlık yapıyor. Soframda yığılıp kalan nimetlerden tiksinerek midem bir daha bulanıyor, sadece içmek istiyorum ama insanların zevk aldığı içkiyi değil, acılarla dolu olan kendi kanımı acımasızca içiyorum. Gözyaşlarından ıslanan ve kirlenerek siyaha sarılan mendilimi avucumdan atamıyorum. Bir tarafım sıcakken diğer tarafımla soğuktan donuyorum.

Raflarda yığılıp kalan kitaplarla konuşuyorum, sayfalarındaki acı dolu ıstıraplarını nefesimle ciğerlerime çekiyorum, varlığımdaki yokluğumu açık olan penceremden gecenin zifiri karanlığına kusuyorum. Dolunayı kıskanıyorum etrafındaki onca parlayan yıldızlar varken yalnız kalarak acıdan hissizleşerek siyaha sarıldığını görüyorum ve gökyüzünde gördüğüm kargaların acıdan çığlıklar atmasını kıskanıyorum. Ben, acı çekerken çığlık bile atamadan sessizliğimde kayboluyorum, sağ gözüm ağlarken sol gözüm gülüyor. Vücudumu ruhumdan kıskanıyorum, çünkü vücudum yarı yolda kalacak, ruhum ise yoluna devam edecek

Ave Ate Maledictum

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR