Get Low

Bir münzevi ve içinde taşıdığı 40 yıllık bir sır… 2009 yapımı Get Low, tam bir yasak aşk öyküsü… Epeyce duygusal, epeyce kaçkın…

Felix Bush (Robert Duvall), tek başına münzevi bir hayat sürdüren yaşlı ve aksi bir adamdır. Kasaba halkının nefret ettiği bu gizemli adam taşıdığı sırla ölmek istemez ve bunun için harekete geçmeye karar verir. Henüz ölmeden bir cenaze töreni organizasyonu hazırlatır. Bunun için Frank Quinn (Bill Murray) ‘nin cenaze eviyle anlaşır. Her şey yolunda gider, davetiyeler hazırlanır… Felix’ in tek amacı vardır o da taşıdığı sırrı bütün yöre halkına bir kutlamayla açıklamak… İçini kemiren gerçekleri bu cenaze töreninde itiraf etmek ister. Ama bunu yapmak o kadar da kolay olmaz, hayatına giren iki insan onu hiç tatmadığı duygulara sürükler. Bu insanlar cenaze evi sahibi Frank ve onun yardımcısı Buddy’dir.

Film, duygusal bir yapıda yerel bir hikayeden yola çıkılarak anlatılmış. Olaylar genelde taşrada ve kırsal arazide cereyan ediyor. Düşük tempolu ama içten bir hikayeye sahip. Yalnız ve aşık bir adamın öyküsünü anlatan Get Low, aşkın nelere kadir olabileceğini ispatlıyor. Aşkı için fazlasıyla bedel ödemiş bir adamın görkemli hayat serüvenini gözler önüne seriyor.

Yönetmen: Aaron Schneider
Yazar: Chris Provenzano, C. Gaby Mitchell
Oyuncular: Robert Duvall, Bill Murray, Sissy Spacek

 

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR