Ana SayfaDENEMEGökyüzü ve İstekleri

Gökyüzü ve İstekleri

Gökyüzü kandan beslenir ve sizin gibilerin ruhlarını ister durur.

O bir ruh emicidir. Açgözlü bir canavar edasıyla hayatlarımıza karışır, yok etmeyi değil korumayı sever. Hep yüksektedir. Tek sanatçı o’dur. Saltanatını özgün sanatından alır.
Biricik mutlak güç o’dur, her şey ve herkes onun gölgesinde yaşar. Zorunlu tabiilik şarttır.
Onun evreninde boyun eğme, en estetik ibadet şeklidir. O, sadece kendisine müritler yaratır, en eski müridi de yalandır! Meleklerin gözyaşından beslenir, açlığı daimidir.

Aptalların cenneti akıllılar için cehennemdir. -Thomas Fuller

Gökyüzü, sonsuzluğun türküsünü reddeder çünkü tek bir kurtuluşu öğütler: Cehennem! Sonuçta, odun ateşi en güzel yanma biçimidir, gökyüzü karamelize olmuş yakarışların mabedidir. Kapısında iki bekçi vardır, yılan görünümlü iblis şeklinde… Büyük ahşap kapılardan giriş için yeterince iyilik yapmalısınız, insanlık tek kurtuluşunuzdur, ibadetleriniz bir hiçtir, kurtuluş iyi olarak kalmayı becerenlerindir. İçeride fırınlanan umutları gördüğünüzde korkmayın. Lakin, hayal gücünüze bağlı olarak yanma biçiminiz değişiklik gösterebilir.

O, bir ruh emicidir.

Çığlıklar sizi korkutmasın, her çığlık cennete merdivendir. İçkin ve gizemli bir dünyanın anahtarı: Gökyüzü…

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR