Karanlık benim için geliyor. Her acımın içine, saflığıma ve içgüdülerime sızıyor. Kanatlarına alıp benliğimi uçuruyor. O kadar içten ki, sanki benim için yaratılmış… Sanki sadece benim için atıyor kalbi! Karanlık beni içine alıyor! Çünkü söz verdi çünkü sadece beni seviyor! O benim tek sevgilim…

O ki en kıskanç arzularımı besliyor!

Karanlık benim için geliyor. Çıkarsızca ve umarsızca sadece benim için yükseliyor! Ruhumu okşayan bir melodi edasıyla kulaklarımın pasını alıyor. En güzel elbiselerini giyerek aklımı çeliyor. O en güzel… Çünkü makyajsız… Çünkü uzun saçlı… Ve bu haliyle esmer bir hayalete benziyor! O kadar çekici ki, saflığı erkekliğimi kamçılıyor! O benim tek bakirem ve sadece benim olarak kalmalı!

Karanlık benim için geliyor. Her canlıdan aldığı heyecanı benim için biriktiriyo. Olgunluğun verdiği yalnızlıktan sıkılan her dişi kadar deliliği arzuluyor. Delilik… Her karanlıkta beni buluyor. Anlıyorum ki delilik karanlığın tek kaçış noktası… Tek sığınağı… Bense karanlıkta deliliği arayan tek akıllıyım.

Hayata aç, sevgiye doymuş tek adamım!

Karanlık benim için geliyor. Çığlıklarımı hesaplayıp sadece bana tapıyor! Kansız bir savaşın gamsız son kahramanı… Her nefesimde uyuşturucu etkisiyle aşkı, damarlarıma enjekte ediyor! İçinden çıkılmaz bir kaçışın adını zihnime kazıyor! Karanlık boş durmuyor! Her anı, her bakışı ve her ölümü bana müjdeliyor! Sanki tek alışkanlık benmişim gibi izliyor her hareketimi. Yine de o sadece benim olmalı! Karanlık, şu hayatımda sahip olamadıklarımı bana veriyor. Bu yüzden sadece benim olmalı ve bu yüzden sadece beni alıyor!

Can Murat Demir

Bazı yerel gazetelerde ve The Parlemento Dergisi‘nde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.