Ana SayfaYazarlarMine SakaSen Yoksan Gülümsemem

Sen Yoksan Gülümsemem

Geldiğini hissediyordum. Bu konuda hiç yanılmamıştım. Sen de geliyordun hep, hiç aksatmadan. Sayende yanılmıyordum belki.Yanındayken ilgilenmediğin gibi acıta acıta yokluğumda ilgileniyordun benimle. İçimi acıtsa da güzeldi senin geldiğini bilmek. Belki başkalarının yanındayken de benimleydin. Benim elimden tutuyordun, bana gülümsüyor ve bana “sana aşığım” diyordun.Ve alkolden hatırlamadığın günlerde belki benimle sevişiyordun. Bir yandan hakaretler ediyor, bir yandan bırakamıyordun beni. Çıkartamıyordun
içinden. Bunun için ölmemi de istemiyordun.

“Daha acılarımı görecektin.”

Kabul ettim sevgilim. Sana acılarımı göstermeyi kabul ettim. Eğer öyle istiyorsan “olsun” dedim. Sadece ruhun benimleyken başladım acılarımı sana göstermeye. Sonra tamamen benim olduğunda (tekrar) devam ettim acılarımı göstermeye. Seninken acılarımı görmek içini yakacaktı sevgilim. Ve sensizken çektiğim acıların acısını böyle çıkaracaktım. Acılarımı görmekten mutlu olacağını düşünüyordum. Ve mutlu olman için elimden geleni yapacaktım.

Çünkü ben düşünürüm sevgilim.
Boşver, sen düşünme!

Artık öyle değil. Acılarım sensiz kalacak. Sen de acılarım olmadan yaşayamaya alışacaksın sevgilim. Acıyamayacaksın bana. Beni hep güçlü bildiğin gibi tekrar güçleneceğim. En azından senin gözünde acımasız, umursamaz ve aşksız olacağım sevgilim. Belki sende acıtacaksın canımı fakat bunu da bilmeyeceksin sevgilim. Hep yutacağım, hep özür dileyeceğim. Senin bana çektirdiklerin yüzünden ben senden af dileyeceğim, geçiştireceğim acılarımı.

Bir gün beni sever umuduyla değil, sevgim ve sonsuz güvenim yüzünden senden af dileyeceğim.
Ve sana acılarımı göstermeyeceğim.

Sen yine bir şeyler kaçıracaksın, gizleyeceksin. Ve ben bunlar için de senden özür dileyeceğim.
Çünkü; yanımda kalmana aşığım sevgilim.
Çünkü; beni güçlü görüp, senin kadının olabilmeye aşığım.
Çünkü; kadının olmanın verdiği hazla güçlü olabilmeye aşığım.

Yarattığın bize aşığım.
Sen yokken ben beni bile hissetmeyi özlüyorum.

Gitme artık sevgilim.
Hep kal olur mu?
Bir gün gidersen içime çektiğim sigara dumanından çıkan acılarımı değil gülüşlerimi göreceksin!

Mine Saka

Mine Saka
Mine Sakahttp://www.felsefehayat.net/
1994 yılının soğuk bir Şubat günü, İstanbul’da doğdum. Yalova Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği lisans öğrencisiyim. Okumaya ve yazmaya tutkum çok küçük yaşlarda başladı. Yazı yazmak benim için özgürlüğün soyut boyuttan somuta boyuta geçişidir. Az konuşan çok yazan, gezelim – görelimci , hızlı karar veren, halinden memnun, çok Beşiktaşlı, biraz ağzı bozuk, biraz kırgın, en çok hırçın, biraz da Mine işte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR