Geldiğini hissediyordum. Bu konuda hiç yanılmamıştım. Sen de geliyordun hep, hiç aksatmadan. Sayende yanılmıyordum belki.Yanındayken ilgilenmediğin gibi acıta acıta yokluğumda ilgileniyordun benimle. İçimi acıtsa da güzeldi senin geldiğini bilmek. Belki başkalarının yanındayken de benimleydin. Benim elimden tutuyordun, bana gülümsüyor ve bana “sana aşığım” diyordun.Ve alkolden hatırlamadığın günlerde belki benimle sevişiyordun. Bir yandan hakaretler ediyor, bir yandan bırakamıyordun beni. Çıkartamıyordun
içinden. Bunun için ölmemi de istemiyordun.

“Daha acılarımı görecektin.”

Kabul ettim sevgilim. Sana acılarımı göstermeyi kabul ettim. Eğer öyle istiyorsan “olsun” dedim. Sadece ruhun benimleyken başladım acılarımı sana göstermeye. Sonra tamamen benim olduğunda (tekrar) devam ettim acılarımı göstermeye. Seninken acılarımı görmek içini yakacaktı sevgilim. Ve sensizken çektiğim acıların acısını böyle çıkaracaktım. Acılarımı görmekten mutlu olacağını düşünüyordum. Ve mutlu olman için elimden geleni yapacaktım.

Çünkü ben düşünürüm sevgilim.
Boşver, sen düşünme!

Artık öyle değil. Acılarım sensiz kalacak. Sen de acılarım olmadan yaşayamaya alışacaksın sevgilim. Acıyamayacaksın bana. Beni hep güçlü bildiğin gibi tekrar güçleneceğim. En azından senin gözünde acımasız,umursamaz ve aşksız olacağım sevgilim. Belki sende acıtacaksın canımı fakat bunu da bilmeyeceksin sevgilim. Hep yutacağım, hep özür dileyeceğim. Senin bana çektirdiklerin yüzünden ben senden af dileyeceğim, geçiştireceğim acılarımı.

Bir gün beni sever umuduyla değil, sevgim ve sonsuz güvenim yüzünden senden af dileyeceğim.
Ve sana acılarımı göstermeyeceğim.

Sen yine bir şeyler kaçıracaksın, gizleyeceksin. Ve ben bunlar için de senden özür dileyeceğim.
Çünkü; yanımda kalmana aşığım sevgilim.
Çünkü; beni güçlü görüp, senin kadının olabilmeye aşığım.
Çünkü; kadının olmanın verdiği hazla güçlü olabilmeye aşığım.

Yarattığın bize aşığım.
Sen yokken ben beni bile hissetmeyi özlüyorum.

Gitme artık sevgilim.
Hep kal olur mu?
Bir gün gidersen içime çektiğim sigara dumanından çıkan acılarımı değil gülüşlerimi göreceksin!

Mine Saka

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.