Ana SayfaOkültizmTanrı En İyi Büyücüdür!

Tanrı En İyi Büyücüdür!

Bazen sizin için gelenleri göremezsiniz veya duyamazsınız, onlar işaretlerle sizi takip ederler. Eğer siz bu işaretleri de göremezseniz diğer tarafa geçemezsiniz. Diğer taraf sadece onlara aittir ve siz oraya geçerseniz oradan ayrılamayabilirsiniz. Bundan korkuyorsanız görmezden gelmeye devam edin. Sizler bu ağırlığı kaldıramayabilirsiniz çünkü hakkında bahsettiğim diğer taraf şu an yaşadığınız gibi bir yer değildir. Aile kurmak, çocuk sahibi olmak, beslenmek ve uyuyup aynı saatte kalkıp işe gitmek… Bunlar çözüm değildirler, hatta iradi istek doğrultusu da bile değildirler.

İradi istek doğrultusu dedim, evet, çünkü insanlığın özü iradi istek doğrultusunda hareket etmenin kurallarıyla paralel şekilde yaratılmıştır. İradi istek doğrultusunda hareket etmeden siz ilk önce yaratılış gayesini anlamayacaksınız daha sonra “öz”ünüze olan yolculuğunuzu unutacaksınız ardından da bir seyirci gibi her şeyi seyrederek ölümü bekleyeceksiniz.

Bizler evrenin küçük zerrecikleriyiz ve insanların işlevi oldukça küçüktür ama bu küçük işlevler herkesi bir araya toplamıştır, her ne kadar bu zerreciklerin bir diğer işlevi bir birini mahvetmek olsa da plan kusursuz işlemektedir. Ölüm içerisinde yaşam ve yaşam içerisinde ölüm, kaos içerisinde düzen ve düzen içerisinde kaos… Bunlar varolan gerçeklik işlevleridir. Eğer yaratılış planı bu kadar gizlilik ve şüphe uyandırıcı olmasaydı o zaman sizin için hiçbir işlev kalmayacaktı. Bu yüzden sizler de var olmayacaktınız değerli insanlar.

Kusursuz planın olmadığını bilirsiniz ve hiçbir plan istenildiği gibi işlemeyebilir, zaten çoğu zaman böyle olur, sizler de bu planın bir parçasısınız ve planı bozabilmek de sizin elinizde ama ilk önce bu planı bulmanız onu çözmeniz gerekecektir.  Sizler bunu yapabilirseniz planın bir parçası olmaktan çıkarsınız ve sistemden sıyrılarak planı istediğiniz gibi değişebilirsiniz her ne kadar bu çok tehlikeli olsa bile bunu iradi istekleriniz doğrultusunda yapabilirsiniz. Tehlikeli dedim, ancak asıl tehlike sizlerin bir planın parçası olarak eriyerek sonsuzlukta kaybolmanızdır, planı bozmanız sistemden çıkmanız hatta isyan edercesine planı yönetmeyi istemeniz bundan daha tehlikesizdir.

Her şey sizinle başlamamıştır ama sizinle bitebilir, bu sizlerin elinde, düşünün,  biraz da iradi istek doğrultusunda olmayan yaşamdan kopmaya çalışın, o zaman diğer tarafa geçmeniz sizin için korkunç olmayacaktır. O zaman asıl korkunç olanı, illuzyon içerisinde yaşayarak, plan içinde eriyerek, sonsuzlukta kaybolmak nedir göreceksiniz.

 

Ave Ate Maledictum

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR