creep-film-izle

Creep, metro tünellerinin ne kadar tehlike arz edeceğini gözler önüne seriliyor.

Ucubelerin yaşantılarını konu edinen birçok film var piyasada. “Creep” bunlardan sadece biri. Kısacası orijinal olmayan bir hikayeye sahip diyebiliriz. Fakat gerek mekanların farklılığıyla gerekse modern hayattan kopuk bir alanda geçmesi belki birazcık fark yaratmış diyebiliriz.

Film, Londrada bir metro tünelinde mahsur kalan sarışın güzel Franka Potente’nin başına gelen sıra dışı olayları anlatıyor. Tünelin içindeki evsiz çiftle birlikte, çıkışı ararken başlarına böylesi bir katliamın geleceğini nereden bilebilirlerdi ki… Orada unutulmuş ve bir hayvan gibi yaşamaya terkedilmiş yarı hayvan yarı insan olan Joe Anderson gerçekte bir bilim adamının deneylerinden çıkmış bir çocuktur. Metroda kapana kısılmış insanları kapatıp onlara türlü işkence ve eziyet etmektedir. İşte çıkışı ararken bu ucubeyle karşılaşan grup için artık çok geçtir.

Çok iyi bir makyajla kotarılan film tam anlamıyla korku öğelerine hâkim. Ancak dediğimiz gibi kopya bir konuyla nereye kadar başarılıdır bilinmez. Bu açıdan fazla bir şey beklememek en iyisi… Tabiî ki bir korku fanatiğiyseniz orası başka… Bu sizin bileceğiniz bir iş.

2004 yapımı olan film IMDb den 5,5 puan alarak bizim dediklerimizi teyit etmiş sanırım.

Can Murat Demir

Bazı yerel gazetelerde ve The Parlemento Dergisi‘nde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.