Ana SayfaDENEMEKisaroyim: Haklı Ölümün Dillenişi

Kisaroyim: Haklı Ölümün Dillenişi

“Ölüm başlangıçtır” demişti bir kardeşim. Ben de diyorum ki ölüm asla düşmanımız olamaz. Bunu biliyorum. Zamanın güçlerinden bağımsız bu metni yazmak boynumun borcu; azınlığın, pür kötülüğün ve kutsal birliğin adına bunu yapmalıyım. Buna mecburum! Sanki sonsuzluğun türküsü içimde yankılanıyor… Yemin bozuldu, zira toprak kızıla bürünmüşken duramayız diyor tanrılar katı.

Bakire kanıyla beslenen bir varlık! “O” bütün değerleri yeniden yazdırıyor bana, sahte ışığın gölgesinden kaçan kelimelerle… Kör eden ışığın haşmetiyle…

İşte şimdi benliğim kaynıyor, sezgilerim kör ve bedenim boyut değiştiriyor. Bu şey, insanlığın ölüm ritüeli, sıradanlığın ve sanal gerçeklerin mezar kazıcısı. İşte benim felsefem: Karanlığın sözcüsü! Evet, bütün değerlerin yok edilişini müjdeliyorum, büyük ejderhanın ateşiyle yanıyor sonsuzluk ve şimdilerde kadim bir inancın gölgesi düşüyor insan topraklarına. Kana ve ete doymamış cinlerin imparatorluğuna hoşgeldiniz, burası: Kisaroyim

Bütün gereksiz korkuların öldürüldüğü ve yepyeni bir vicdanın yaratıldığı ülkedir Kisaroyim. Tertemiz ve saf bir ölümün başlangıcını arzulayan ruhların tek mabedidir. Gökyüzünün kızıllığında bütün kardeşlerin, ruhların ortak bir hükümde yaşadığı, sonsuzluğun müjdelendiği dinin adıdır. Tanrıçanın kurallarını başucuna koyan bir savaşçının tek isteğidir. Kisaroyim… Kaosun tek çocuğudur, siz istemeseniz de er ya da geç sizi bulacaktır!

Kardeşim ThoTh Maledictum’un aziz varlığına…

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Ether varlığımızın önemini kaybettik biz, biz sürüklenen gerçekci ruhumuzla insanları korkutur olduk. Biz sonu olandan sonsuzluğu yarattık Değerli Kardeşim Demir Can. Varolan Azizlik varsa oda ruhumuzun gerçekler dolu sürüklenişinin anımızı yaşatmasının azizliğidir kardeşim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR