Ana SayfaDENEMEAlacakaranlık

Alacakaranlık

Karanlığın gölgesinde tanrıyı aramaktan bıkanlar… İşte tam size göredir alacakaranlık, tam size göredir tasarlanan sanatsal intihar… İster orayı ister burayı arzulayın, kesinlikle topu topu bir hayal kalır sadece elinizde. Ve siz sadece acizsiniz her kurtarıcıdan güç dilendiğinizde. İşte budur manzarası… Bir nehrin insanlığa bıraktığı hüzün karmaşası… Biraz kızıllık, biraz karanlık ve biraz da sizden… Ne kaldı elinizde? Ümidinizden başka, aklınızın size oynadığı oyundan başka ne kaldı size bu dünya da?

Foto: Can Murat Demir

İşte budur hiçlik. Ve benim içime, içinize damıttığım anlamsızlık. Tüm bedenine sahip olan bir zehir… Bir aşk, bir arzu gibidir seni tutan bir çift kelepçe. Acı sarmalına hoş geldin! Yanında getirdiğin huzurun birazını burada bırakmayı unutma. Alacakaranlığa tekrar hoş geldin! Canavarlaşan bir insanın gökyüzünde görüntüsüdür bu hayal ettiğin şey; sen bir resim dersin ben ise bir ölüm derim.

Hoş geldin!

Alacakaranlığın o eksiksiz, kaçak, cani, yıkıcı zekiliğine hoş geldin!

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR