Ben Tekim

Ben sonsuzum. Tekim. Yalnızlığın rıhtımlarında tek başına hür bir caniyim. İnsansız ve korkusuz bir katilin son duasıyım! Acının son kalesinde ölümünü bekleyenim. Biricik olanım! Ben sonsuzum! Renksiz, topraksız ve saydam bir özgürlüğün son emaresiyim.

Her nefesim kaos, her çığlığım bir kan dağı gibidir. Ben var olanım. Ben varım. Ben sonsuzum! Sadece kendisinden korkan son peygamberim. Bir mağarada gölgesiz ve susuz kalan benliğim… Ben tekim! Mevsimsiz bir tanrının kucağında doğan hiçliğin ta kendisiyim. Ben sadece varım! Öylece, kayıtsız ve zorba olarak doğmuş tek efendiyim. Ölüm yağdıran bilinçsiz bir savaşçıyım. Ben yaşayan içgüdülerin karanlığında kaybolmuş tek şeyim. Tekim! Soysuz, çocuksuz doğanım! Mavi göklerden düşen kara bir dua gibi benzersizim. Kılıçsız olan tek silahşorum! Tekim! Her zaman her yerde olanım! Zamansız, tensiz ülkemde gezinen her canlının tek güvencesiyim.

Aşksız, yalansız ve vazgeçilmiş bir hayatın tek şahidiyim.

Ben varım! Sadece var olanım! Kendisine düşman ve kendisinde olmayan tek benim. Ezeli ve onursuz bir savaşın tam ortasındayım. Savaşın türkülerini yakan tek askerim! Akıcı ve bir o kadar da var olan ruhun tek yaratıcısıyım. Anneler diyarında var olan tek erkeğim! Acımasız, kan dolu bir kalple yıkıcı olan tek şeyim! Ben tekim! Sadece tek… Özgür ve sayısız… Ateşten ve tanrısız… Katliamın kaosunda gülen ben… Efendiyim! Sonsuzum! Hiç el değmemiş saflıkta yüzen bir hayaletim! Ben benim! Buz gibi görünen alev gibiyim. Ben hayatın ta kendisiyim! Henüz yazılmamış olan kaderin içinde yuvarlanan tek varlığım!

Ben siz değilim! Ben biricik olanım! Duasız elde edilen tek nimetim! Ben tekim! Sonsuz olan… Ben… Adsız eziyetin görünen hayattaki tek temsilcisiyim!

Ben… Tekim!

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR