Ana SayfaEditörMezarlık ve Ülkesizlik

Mezarlık ve Ülkesizlik

Zarif bir cümlenin ardından gelen yorgunluk gibi her yanımı saran  bu sessiz dua, beni artık korkutmaya başlarken, adını sanını duymadığım, bilmediğim bir düşüncenin topraklarına girdim. İnsanlar bilmediğim bir lisanla konuşuyorlardı. Etrafımda birçoğu  toplanırken, bazılarının fısıldaştıklarını duydum.

Foto: Can Murat Demir

Tanrım! Yanında şeytanlarla gelen bu ucube de kim?

Kendime sordum: Yepyeni bir vücutla bu ülkede ne işim vardı? Bu sorunun cevabını biliyordum aslında. Kendimi bulmaya gelmiştim. Belki de varlığımın ne kadar gereksiz olduğunu hatırlamak istemiştim. Korkularımın ne kadar bana benzediğini şimdi daha iyi görebiliyordum…

Ben sadece kendi mezarının bekçisi olan bir ülkesizdim…

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR