Mezarlık

İntikamın soğuk yenen bir yemek olduğu konusunda hemfikiriz sanırım sayın Yargıç. Ancak siz de iyi bilirsiniz ki bu mezarlık, yani sizin bulamadığınız: Çok griptir. Bu mezarlıkta cesetler yürür sayın Yargıç. Bu mezarlıkta tüm cesetler canlıdır, bu mezarlıkta bütün cesetlerin katili de olmaz üstelik ve sanırım hiçbirinin. Kirli elleriyle dolaşırlar dört yanımda. Kirli vücutlarıyla ve kirli yaşamlarıyla. Bu mezarlık çok kirlidir sayın Yargıç, çok kirli…

Vereceğiniz cezadan daha çok ve vereceğiniz koğuştan çok daha acıdır, çok daha kısıtlayıcıdır bu mezarlık. Bu mezarlık saçının telinden döl damlayan orospuların, en aşağılık heriflerin mezarlığıdır. Üstelik masum bir çocukken taşı. Şimdi uyumam gerekiyor sayın Yargıç. Sana yalvarıyorum, yalnızca iki dakika huzur bahşet bana. Sus, lütfen. Hayır bahsettiğin şey tam olarak şu: Suçlayamazsın, öldürebilirsin ama suçlayamazsın. Yaptıklarının cezası bu. Söylediğin bu senin. Biliyorum, kahretsin ki biliyorum sayın Yargıç. Sebebi de, nedeni de önemli değildir yaptıklarımın cezasında. En nihayetinde müebbet vicdan azabından bir mezarlık indirimi alır, hepi topu 250 yıl yatar çıkamam.

Hakan Badik

Konuk Yazar
Konuk Yazarhttp://www.felsefehayat.net
Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız makalelerinizi themetallords@hotmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR