Ana SayfaYazarlarSona Atamadım Adımlarımı

Sona Atamadım Adımlarımı

Acılarımı hissettiğim gündü kendimi bu dünyaya ait hissetmeyişim, kendi aklımı bir delinin defterine yazmıştım. Sözcüklere sığındım, sözcükler aşağılıktı. Yaptıklarım son olacaktı, oysa ne çok son yazmışım kendime. Yukarıdan sarkmışım hayata, düşüvermişim bir derin uçurumdan. Bedenimin acılarını hafifletmeden varlığa bürünmüşüm. Parçalanmışım. Geceyi hüzünlerime sarıp, dar sokaklarda dolaştım…

Umutsuzluğu sürdüm yüzüme, bir çığlıktım kaybolan. Ey zamandan arta kalan ayaklarım, ey umuttan payını alamamış gözlerim, burnuma tatlı bir ölüm kokusu konduracağını söylemiştin. Bana yalan mı söyledin yoksa? Bedenime bir intihar kumaşı dikeceğini söylemiştin. Ne yalancı bu sözlerin, ne yalancı bu umutların. Sona doğru yürürken geri dönüyorum hayata. Kendi ellerimle boğmak istesem de boğulamıyorum varlığımın içinde. Sancılar içinde kalıyorum, kelebekler göç ediyor bedenimden. Bir meleğin kader yazısı çizilmiş ellerime sanki acılar içindeyim. Savrulmuşum, hasta gibiyim. Kendimi hiç iyi hiç iyi hissetmiyor kalbim, tutsak dilim.

Bir terene binip ruhumla uzun bir yolculuğa çıkmalıyım, bedenimi terk etmeliyim, suratsız sokaklarda bir şehirden düşüvermeliyim. Zamana doğru azalamayacağım, belki var olacağım hala. Biraz gibiyim sanki. Bir yolculuğa çıkaracağım seni ey bu hayatın askısına tutunamayan ruhum. Biliyorum çok bocaladın varlığımın içinde. Seni hayattan kurtaracağım, sana intiharlar yazacağım. Sona gelemesem de her an bir son olacağım ayaklarımda. Unutamam biliyorum o şehri. Sanki nefesimi bıraktım orda. Sancılar çoğalıyor bütün bedenimde. Hayata söylesem bırakır mı beni yarı yolda. Devam edecek kadar iradem yok, mücadele edemem. Sonlara yürüyorum, bir sona gelemedim hala. Bir fanusta nefes alıyor melek. Göç etmeli kuşlarla birlikte, son değilim ben, sona yakın adımlarım.

Dedim ya ey sevgili; ruhum sana tarif edemiyorum, yolumu kaybetmişim ben. Bilemiyorum artık neredeyim? Hangi sınırdayım? Yabancıyım, bir yerdeyim oysa. Simsiyah bir gökyüzü var, bulutlarım küsmüş bana. Kuşlar uçmuyor. Sonun sınırındayım hala sona atamadım adımlarımı…

Sonya Bayık

Konuk Yazar
Konuk Yazarhttp://www.felsefehayat.net
Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız makalelerinizi themetallords@hotmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR