Ana SayfaDuyuruA. A. Maledictum'un 3. Yıl Özel Mesajı

A. A. Maledictum’un 3. Yıl Özel Mesajı

Acının koynuna doğuldular, hiçliğe sarıldılar ve sonsuz yolculuğa koyuldular. Bu yolculuk onların karşısına zorluklar sunarak onları bu yoldan saptırmak için hüzün perdesini yaratacaktı. Maddiyatın vücutlarındaki maddi hakkını taşıdıkları için fizik bedenlerinden ayrılmak isteyeceklerdi. Onlar hayat ağacının tohumlarından beslenerek son defa yaratıcılık için oynayacaklardı. Bu hayat ağacının onlara bahşedeceği yaratıcılık, onları yeni bir boyutta, yeni bir düzende yeni bir gerçekle birleştirecekti. Son karanlığın son ışık hüzmesindeki son hecenin son vurgusu olacak, kimbilir belki de insanlığın altın şafağa kavuşmasını sağlayacaklardı. Geçirdikleri zehir gibi bir gündüzün hüzün dolu süt kokulu gecesinde uyumadan düşüneceklerdi. Ölüm sadece bir başlangıç varoluş ise bir hücreydi. Merdiveni herkes görüyordu, merdivene tırmanmak için düşmek gerektiğini yalnız onlar anlamışlardı. Sonsuzluğun hiçlik kapısında varolan yaratıcı tohumlarını onlar gömecekti. Uykunun hayali görüntülerindeki gerçek kimliklerini uykunun geometrik şeffaflığında terkedeceklerdi.

“Onlar” beyinlerini kirli oyun zincirlerinden koparabilen özgür vicdana sahip “Felsefe Hayat”ın korkusuz kırmızı şövalyeleri.

(Yazı Felsefe Hayatın 3. yılına ithaf edilmiştir)
Saygılarımla Can Murat Kardeşime

Ave Ate Maledictum

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

9 YORUMLAR

  1. işte bunun peşindeydik.. üstün zekanla bunu çözmeni bekledik ve bizi deşifre ettin … harikasın .. pilli bebek kazandın bizden ama sen cinsiyetini söylersen arabayla değiştiririz oky

  2. Can Bey sizden önce Thoth Maledictum’a çok teşekkür ederim..Felsefe Hayatın 3. yılında bu yazısı ile bir kez daha sizin yanınızda görmek çok mutlu edici.
    Teşekkürler…

  3. Felsefe Hayat ekibinin 3. Yılını en içten dileklerimle kutlarım. Thoth Maledictum’un yazdığı yazı şahane olmuş, ellerine sağlık. Felsefe Hayat yöneticileri ve üyelerinin kısacası felsefe hayat ekibinin üzerimde çok emeği vardır. Hepsine çok teşekkür ederim.

  4. sevgili felsefe hayat yöneticileri ve sayın demir can bey sayfanızın üçüncü yaşı kutlu olsun sayfanıza katkılarından dolayı bütün felsefe hayat yöneticilerine teşekkür ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum

  5. başta Demir Can olmak üzere,tüm ateşleri ile bizi saran FH üyelerine sonsuz teşekkürler. Nietzsche’nin dediği gibi: Gerçekten kül olmadan kendinizi nasıl yenileyebilirsiniz…

  6. ThoTh kardeşim bütün emeğin ve FH için yaptığın katkılardan dolayı minnetarım, iyi ki varsın teşekkürler

    Bu arada FH üyelerinin değerli yorumlarını bekliyoruz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR