Ana SayfaDENEMEWhen Nietzsche Wept

When Nietzsche Wept

Nietzsche ağladığında ne olur bilir misiniz?

Ben artık biliyorum.

Bu filmin içeriğinde o kadar çok psikolojik tahlil ve hayata dair ipuçları var ki izlerken gerçekten Nietzsche’ yi tanıyıp ona hayran kalacaksınız. Bu filmle Nietzsche’nin dehasına bir kere daha hayran kaldım diyebilirim. Aşk, acı, tanrı, erkekler, kadınlar ve hayatın içine kök salmış daha birçok şeyi bulabileceğiniz harika bir senaryo.

Aristokrat, sağlam ve güçlü senaryosuyla karşınızda “When Nietzsche Wept”. Sanatsal ve felsefi filmlerden hoşlananlara tavsiye edebileceğimiz filmlerden biri daha karşınızda. Bu film, hayatın bilgeliğine soyunmuş Nietzsche ve felsefesine tam bir kılavuzluk ediyor. “When Nietzsche Wept” Gerçekten felsefi bir jargona sahip… Bir kadının, bir adamın hayatın içinde nelere gebe olduğunu ve kendisini daha iyi nasıl tanıyabileceğine dair eşsiz ipuçlarını gözleri önüne seriyor.

Eğer felsefeye ve özellikle Nietzsche’ye hayransanız bu filmi kaçırmayın.

Can Murat DEMİR

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR