Ana SayfaEditörNanook of the North

Nanook of the North

Bir eskimo ailesinin yaşantısı ve hayat mücadelesini anlatan “Nanook of the North” siyah beyaz kamerayla çekilmiş bir epik hikaye. Film, eksiksiz bir doğa mücadelesini resmediyor. Nanook ve ailesinin soğuğa ve vahşi yaşama karşı nasıl direndiğini gözler önüne seren gerçek bir öykü.

Nanook of the North, gerek kutuplardaki yaşamı, gerekse insanın doğa karşısındaki acizliğini çok iyi betimliyor. Belgesel tadında ve altyazıyla desteklenmiş filmde siyah beyaza teslim olmuş bir yaşam çığlığı mevcut. Hikayenin baş kahramanı Nanook, gerçek hayatta yönetmenle bizzat tanışan bir kutup insanı ve filmin sonunda da yönetmen Nanook ve ailesinin başına neler geldiğini altyazıyla anlatıyor ki pek iç açıcı bir son değil…

Güzel ve doğal bir hikaye…

Can Murat DEMİR

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR