Ana SayfaOkültizmSessizliği Dinleyen İnsanlar‏

Sessizliği Dinleyen İnsanlar‏

Sessizliği dinleyen insanlar, sükut eden gerçeklerden korkmazlar. Bu sessizliği dinlemek gerekir arayışları sonlandırmak için. Bir kısım insanlar görürler ama bir kısım görmezler, buna rağmen devam ederler arayışlara. Bazı kısım hissetmez, görmez, farketmez ama yine de istem dışı devam eder. Bu bir yolculuktur, zamanla kısıtlanmış olan bu yolculuk istem dışı devam etmektedir ve istem dışı olmayan sadece sizin seçimleriniz olacaktır. Görüyor musunuz yeni doğulanları ve doğacak olanları onlar bile seçimlerini yapmışlar. Fizik olmadan ruh sıvı halinde dökülüyor çukuruna. Ağaçların köklerine benzerler onlar, yarıya kadar soğuk yarıya kadar sıcak.

Peki ya bekleyenleri , bekletilenleri görüyor musunuz? Görüyor musunuz korkunun koynunda uyuyan tükenmiş beyaz melekleri, o odayı görüyor musunuz, sadece fısıltılarla konuşulanlar vardır orada. Yarı bedene sahip olanları görüyor musunuz? Yüce……, burada ne kadar yarı kalan insanlık vardır. Bir damla kanla yükselen yüzlerce ağaç, onları görebiliyor musunuz? Sessizliği dinleyin bunları gördüğünüzde hisslerinizi ve vücudunuzu kaybedeceksiniz ama korkmayın yoksa ruhunuzu bile geri getiremezsiniz.

Sonsuzlukta varolanları görmek için sonsuzluğun zerresini taşıyan özünüzü dinleyin.

Ave Ate Maledictum

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR