Rob Zombie’nin “House Of 1000 Corpses”ın (Ölüler Evi) devamı olan filmde,”Firefly Çetesi”nin çiftliğine (mezbahanesine) yapılan baskınla başlayan seri olaylar ve cinayetler konu ediniyor.


Şerif Quincey ateşli bir hırıstiyan olan kasaba şerifidir ve bu ailenin canına okumaya kararlıdır. Abisinin ölümüyle bu daha da öfkeli bir hal alır. Artık bu yok etme bir gurur ve şöhret olayıdır.

Film de “Şerif Quincey” farklı yasadışı yoları denemekten kaçınmayan bir yasa adamı portresi çiziyor. Klasik oyuncu kastıyla yola çıkan “R.Zombie” yine bu filmde de gereksiz şidet sahneleriyle ve sıradışı karakterleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Rom Zombie seri film kategorisinde yer alan bu film gerek mekanlarıyla gerek absürd diyaloglarla bizi büyülemeye devam edeceğe benziyor. Zombie’nin heavy metaldeki yeri de hesaba katıldığında fimlerindeki bu gariplikler ve yıkıcılık anormal değil aslında. 1970’lerin hipi geleneğiyle beslenen filmleri, fazlasıyla özgür, sıradışı ve gerçekten de çarpıcı….

70 lerin gençlik değer yargılarıyla oluşturulmuş iskeletiyle film yine fazlasıyla kıyıcı ve eziyete düşkün bir biçimde hazırlanmış.

İzlemeye değer bir Zombie filmi daha…

Can Murat DEMİR

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.