Ana SayfaEditörThe Devil’s Rejects

The Devil’s Rejects

Rob Zombie’nin House Of 1000 Corpses‘ın [Ölüler Evi] devamı olan filmde,”Firefly Çetesi”nin çiftliğine yapılan baskınla başlayan seri olaylar ve cinayetler konu ediniyor.

Şerif Quincey ateşli bir Hristiyan olan kasaba şerifidir ve bu ailenin canına okumaya kararlıdır. Abisinin ölümüyle bu daha da öfkeli bir hal alır. Artık bu yok etme bir gurur ve şöhret olayıdır.

Film de “Şerif Quincey” farklı yasadışı yoları denemekten kaçınmayan bir yasa adamı portresi çiziyor. Klasik oyuncu kastıyla yola çıkan “R. Zombie” yine bu filmde de gereksiz şiddet sahneleriyle ve sıra dışı karakterleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Rom Zombie seri film kategorisinde yer alan bu film gerek mekanlarıyla gerek absürt diyaloglarla bizi büyülemeye devam edeceğe benziyor. Zombie’nin heavy metaldeki yeri de hesaba katıldığında filmlerindeki bu gariplikler ve yıkıcılık anormal değil aslında. 1970’lerin hippi geleneğiyle beslenen filmleri, fazlasıyla özgür, sıra dışı ve gerçekten de çarpıcı….

70’lerin gençlik değer yargılarıyla oluşturulmuş iskeletiyle film yine fazlasıyla kıyıcı ve eziyete düşkün bir biçimde hazırlanmış.

Can Murat DEMİR

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR