30-days-of-night-izle

30 Days Of Night bir vampir filmi ama alışılagelmişin dışında

30 gün boyunca karanlık, 30 gün boyunca ölüm ve kan. Daha ne isteriz ki?

Alaska’nın ücra bir kasabasında 30 gün boyunca kışın en karanlık günlerine tanık olunacaktır. Bu tuhaf sebep yüzünden başka yerlere geçici göç etmek isteyenlerin yarattığı tenha ve elverişli ortamda karanlığı seven bazı yaratıklar -ki bunlar vampir- ay ışığında avlanmaya başlayacaktır.

Kasaba da tam anlamıyla kaos ve vahşet estiren bu vampir ailesinin amacı sadece insanları ortadan kaldırmak değildir; Tanrıya karşı bir zaferi de ispatlamaya çalışmaktır. Film de sürekli yağan kar ve hiç sonlanmayan karanlık insanı tamamen karamsar bir hale büründürmeyi amaçlıyor. Ayrıca farklı olarak klasik vampir makyajı yerine farklı bir tasarım denenmiş. Bu da bizi etkiliyor.

“Vampir” filmlerinden hoşlananlar için değişik bir tecrübe olmamakla birlikte senaryosuyla vasat bir film. Başrollerde Melissa George, Ben Foster, Josh Hartnett, Manu Bennett, Kate O’rourke, Ben Fransham’in rol aldığı film “Sam Raimi” nin de ortak imzasını taşıyan bir yapım.

Can Murat Demir

Bazı yerel gazetelerde ve The Parlemento Dergisi‘nde köşe yazarlığı ve haber editörlüğü yaptı. Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Buraya isim yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.