Ana SayfaDENEME30 Days Of Night

30 Days Of Night

30 Days Of Night bir vampir filmi ama alışılagelmişin dışında…

Alaska’nın ücra bir kasabasında 30 gün boyunca kışın en karanlık günlerine tanık olunacaktır. Bu tuhaf sebep yüzünden başka yerlere geçici göç etmek isteyenlerin yarattığı tenha ve elverişli ortamda karanlığı seven bazı yaratıklar -ki bunlar vampir- ay ışığında avlanmaya başlayacaktır.

Kasaba da tam anlamıyla kaos ve vahşet estiren bu vampir ailesinin amacı sadece insanları ortadan kaldırmak değildir; Tanrıya karşı bir zaferi de ispatlamaya çalışmaktır. Film de sürekli yağan kar ve hiç sonlanmayan karanlık insanı tamamen karamsar bir hale büründürmeyi amaçlıyor. Ayrıca farklı olarak klasik vampir makyajı yerine farklı bir tasarım denenmiş. Bu da bizi etkiliyor.

“Vampir” filmlerinden hoşlananlar için değişik bir tecrübe olmamakla birlikte senaryosuyla vasat bir film. Başrollerde Melissa George, Ben Foster, Josh Hartnett, Manu Bennett, Kate O’rourke, Ben Fransham’in rol aldığı film “Sam Raimi” nin de ortak imzasını taşıyan bir yapım.

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR