Ana SayfaDuyuruYazarlık Başvurusu

Yazarlık Başvurusu

Yazar terimi, aslında yazılı bir iş üreten herkes için kullanılabilmekle birlikte, genelde yaratıcılığını kullanarak profesyonel bir şekilde eser üreten veya farklı formatlarda çok sayıda eseri olan kişiler için kullanılır. Yetkin yazarlardan, anlattıkları düşünceleri veya betimlemeleri tutarlı bir sanat görüşü içinde yazmaları ve kullandıkları dili doğru ve güzel bir biçimde kullanmaları beklenir. Bir yazar, farklı formatlarda yazılar yazabilir; şiir, roman, kısa hikâye, güfte, senaryo gibi. Yazdıkları yazım türlerine göre farklı sıfatlar da alabilir; Şair, güftekâr, hikâyeci, senarist, makaleci, köşe yazarı gibi. Yazarın eserleri, mensup olduğu toplumun kültürüne katkıda bulunur ve toplumda bir sanatçı olarak kabul edilir. wiki’yer alan yazar maddesinden alıntı yaptıktan sonra gelelim asıl konuya;

Ben bu konuda ciddiyim, gerçekten yazmak, üretmek, diğer insanlarla da bu yeteneğimi paylaşmak istiyorum diyorsanız, themetallords [at] hotmail.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçin. Elinizde bulunan metinleri bizimle paylaşın. Editörümüz çalışkandır, her daim çevrimiçidir merak etmeyin aynı gün içinde öyle veya böyle size dönüş yapacaktır.

Ayrıca “Yazar” olabilmeniz ve makalelerinizin yayınlanabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır.

Bunları sıralamadan önce isterseniz bir de kurallarımıza göz atın.

  1. Üreteceğiniz metinler özgün olmalı. Herhangi bir yerde yayınlanan metinler yayına alınmaz.
  2. Politik, özellikle güncel siyaset içeren makalelere sayfamızda yer vermiyoruz. Tabii ki bu işin felsefesini farklı bir yere koyuyoruz.
  3. Gönderilen içerik, haber ya da makalelerin telif hakkı sizde, yayın hakkı bizde olacaktır.
  4. Kendinize sınır çizmeyiniz, felsefi ya da edebi değeri olan her metin yayına alınmaktadır. Öykü, haber, deneme, şiir,
  5. Yazılarınız binlerce kişinin takip ettiği Facebook, Tumblr ve Twitter sayfalarımızda da paylaşılmaktadır.
  6. Gönderilen metinlerin önce editör tarafından onaylanması gerekmektedir, biz her yazanı yazar olarak addetmiyoruz. Bu yüzden gönderdiğiniz metinlerin hemen onaylanıp yayınlanmasını beklemeyiniz.
  7. Gönderilen makalelere herhangi bir ücret ödenmez.
  8. Tüm yazarlarımız gönüllülük prensibiyle üretir ve paylaşır.
  9. Paylaşılan içeriklerin yayın hakkı felsefehayat’a aittir. Yazar kadrosundan ayrılan yazar makalelerinin kaldırılmasını bu yüzden istemeyin. Editör tasarrufunda olan bu konu yoruma açık değildir.
Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR