Ana SayfaDENEMEKayıp Sevgiliye Adanmış Bir Hayatın Arabeske Bulanmış İmtihanı

Kayıp Sevgiliye Adanmış Bir Hayatın Arabeske Bulanmış İmtihanı

Kaybettiğim sevgilime gelsin, hatta bir Ümit Besen şarkısıyla şenlensin burası: Yeterince yatağımız var yeryüzünde sevgilim, ne duruyorsun, hadi seç birini!

Aşk, gariban organlarda satılan bir mezedir. Ne zaman bir Demirkubuz filmi izlesem bu hastalığa tutuluyorum: Cümlelerim olgun bir kadına asılıp kalıyor. Sizce de bunu haketmiyor muyuz? Yani hasta olmayı?

Değersiz olduğunu hisset. Ben bunun için varım sevgilim: O halde bunu ölümsüzleştirelim:
Az önce öptüm kendini beğenen organlarını. Farkettin mi? Farketmediysen morlukları takip et!

Bir diktatör öpüyor ruhumu. Ne dersin: Sence bu şehri haketmedik mi? Bu koca şehir sevişmek için çok küçük değil mi? O halde tüm kitapları yakıp ışığında sevişelim mi? Çok mu absürt oldu? Bence tam bize göre.

Gördüğün için ölmelisin. Bazı sırlar ölümcüldür: Tüm Orhan Gencebay hayranlarına gelsin.
-Ben bir çilekeşim! Görmeden sevdim.

Dışarıda, karanlıkta seni gözetleyen bir yalnızlık var. Tutun ona. Seni bırakmayacaktır. Korkma sakın: Ben de ardınsıra geliyorum.

Şiiiişşşşşt!!! Sakın ruhları çağırma. Ne zamandır düşmanlar bize! Şiiiişşşşşt. Göz kırp karanlığa. Uslan biraz. Uslan. Sadece.

Sayılarla arası iyi olanların uğrak yeri: Aşk
Sayın bakalım. Kaç organ var sonsuzlukta… Organına güvenen gelsin. Ha bu arada alkol yasak. Alkol aşkın değdiği yerleri yakıyor. Kimseyi uğraştırmayın!

Yıllarca kendinden beslendin. Sonun bana benzeyecek budala.
-Bir aşırı doza daha var mısın? Çatılardan aşırarak vuralım sinek ilacını!
Hayır olmaz, bu kez olmaz: geceyi sana emanet edemem.
-Peki aydınlık… ışık?

Emanetlere saygımız sonsuz: İhaneti kabul edemem sevgilim! İnşallah melankoliye batar da çıkamazsın emi!

Ruhunu işgal eden sefaleti takip et. Kendini bulabilirsin. Biraz daha eşele. Sonra diz çökmene izin vereceğim. Sonra uzağa doğru küfür et ki aç köpekler duysun. Sıralamayı unutma.

Bir sokak düşü icat ettim: “kimsesizlik.” Hani ellerimizle büyütmüştük ya işte o, yaşlandığımızda rahat edeceğiz artık. Nurtopu gibi. Hayal bu ya:

Büyüklere saygı kalmamış gençler. İlerlemek lazım.

İlişkimizi gözden geçirerek ölmeye var mısın? Ölmeden önce not et: Aşk parasal bir olaydır. Gönlü zengin olana varmaz. Aksine bizim gibi salaklara kendini sattırır! Biz bu durumda aşkın pezevengi oluyoruz. Bence güzel bir olay. Kutsal bir görev.

Korku, hiçliğin yuvasıdır. Böyle öğretti büyüklerimiz. Yuvayı hep sıcak tutacaksın.
-Odunu ben toplarım, tamam tamam ağlama!

Gitmeyi beceremeyen var mı aramızda? Lütfen kadehini kaldırsın.

Uyarı: Bu ne lan demeyin, içimden geldi yazdım, sakın beni kendinizle karıştırıp yargılamaya kalkmayın! Vicdanım sızlamıyor değil, üzüldüm hatta, genelde böyle acı gerçeklerle uğraşmam. Çok arabesk oldu biliyorum ama yapacak bir şey yok!

Biraz daha acı çekmeniz için sizi azat ediyor, Bülent Hanım ile pışpışlıyorum:

Daha uzun yazmak içimden gelmedi. Şimdi siktirin gidin!

Can Murat Demir

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR