Ana SayfaSpiritizmBedri Ruhselman; Bilgi Çağı Önderi

Bedri Ruhselman; Bilgi Çağı Önderi

bedri-ruhselman
Dr. Bedri Ruhselman

Tanrının bilgisi sonsuzdur ve varlıklarına dereceği bilgiler de öylece sonsuzdur. Varlığın evrimi, hiç bir noktada son bulmayacağı için, her ileri evrim sürecinin de daha ileri bilgileri gerektirmesi doğaldır. Varlıkların bilinç, idrâk ve anlayışları geliştikçe, onlara İlâhî Plân’- dan gelecek bilgiler de öylesine daha açık ve orijinal bir mahiyet arzeder. Birer, dıştan şartlandırma müesseseleri olan dinlerin, vicdanı gelişmiş varlıkların içten şartı bulmaları sonucunda, işlevlerini yitirmeleri doğaldır.

Ayrıca, 7 kat şifrelenerek yeryüzüne indirilen Kuran’ın bu kapalı bilgileri ise, artık, görüldüğü gibi beşeriyetin üzerinde etkili olamamaktadır, çünki isteyen bu şifreleri istediği gibi çözmekte ve bunun doğru olduğunu söylemektedir.

Bu yüzden yüzlerce mezhep türemiştir. Fakat, apaçık bilgi’nin tahrif edilmesi sözkonusu olamaz ve beşerin gelişen anlayış, idrâk ve bilinci, artık ‘açık bilgi’ istemektedir. Bu yüzden, işte, Bilgi Çağı’nın apaçık bilgisi yeryüzüne indirilmiştir ve zamanı gelince, ki yakın olmalı, insanlığa ilâhî olaylar ile verilecektir.

Tann’nın habercileri çoktur ve onlar her zaman yeryüzüne gelmeye devam etmişlerdir ve bilinmiş veya bilinmemişlerdir. Her birinin bir özel vasfı ve beşeriyet için açık veya gizli bir önemi olmuştur. Fakat, hiç birisi, bir diğer Semavî Vazifeli’nin yerine ikame edilmemiş, diğeriyle kıyaslanmamış ve fakat Vazifeliler Ordusu’nun saflarına katılmış ve Tanrı rızası’na hizmet etmişlerdir. Bedri Ruhselman da bir Semavî Vazifeli’dir ve bir Tanrı Eri’dir. Şimdi İlâhî Plân’dan, diğerleri gibi, yeryüzünde gerçekleşen Vazifesi’ni görüp gözetmektedir ve İlâhî Misyonu’nu sürdürmektedir.

Bedri Ruhselman; Bilgi Çağı Önderi; Önsöz; (Bilim Araştırma Merkezi)
Halûk Egemen Sabıkaya

Not: İsteyenlere kitabın orjinal baskısının PDF formatını ulaştırabiliriz.

Editör (CMD)
Editör (CMD)http://www.felsefehayat.net
Yazılarını Mavi Melek Edebiyat Topluluğu, Düşünbil gibi dergilerde yayınlama fırsatı buldu. FOL Kitap öncülüğünde bazı kitapların hazırlanmasında görev aldı. Bu kitaplardan bazıları "Sorunsallıkta Yaşamak", Jan Patočka, Plotinos, "Tanrı, Ruh ve Mit", Henri Bergson. 2009 yılından bu yana felsefehayat.net'in (kurucu) editörlüğünü sürdürmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

DİĞER YAZILAR